• Реєстрація

Дебати

Категорія питань

Каким образом из соломы сделать качественный корм?

0 голосів
14 Трав, 17 від Михаил в категорії корми

1 Відповідь

0 голосів
Одним з джерел грубих кормів є солома, особливо яра, і полова. Полову збирають окремо і зберігають під навісом.

Використовують безпосередньо для годування тварин, для добавки в раціон після запарювання або при силосуванні кормів з високим вмістом вологи і білка.

Солому, особливо вівсяну, або багаторічних трав при високій засміченості полів найкраще пресувати в тюки або рулони. При відсутності такої можливості солому скиртують так само, як і сіно.

Солому найчастіше використовують в якості додаткового об'ємистого корму. Зміст вологи в соломі 15 ... 17%, кормових одиниць - 0,2 ... 0,3, сирого протеїну - 3,6 ... 8,9%. Низьке перетравлювання клітковини (50%), протеїну (15 ... 25%), жиру (30 ... 35%) і МЕВ (35 ... 45%) у соломи пояснюється її лігніфікацією. Дослідження показали, що при відповідній обробці поживну цінність соломи можна різко підвищити.

Одним із способів підвищення поживної цінності соломи є її подрібнення, особливо тонкий помел, і добавка в буряковий жом для силосування. В цьому випадку дуже хороший ефект дає використання азотистих добавок.

Солому силосують разом з вуглеводної добавками і дріжджовими заквасками, доводячи вологість маси до 70 ... 75%. При цьому можна застосувати і целлюлозорозщіплюванні ферменти з мінеральними добавками у вигляді діамонійфосфату і мікроелементів. Як вуглеводний додаток використовують запарену або замочену ячмінну дерть або бурякову мелясу. При бродінні можуть накопичуватися фурфурол, альдегіди. Тому перед згодовуванням такий корм бажано провітрити.
21 Трав, 17 від Роман
...