• Реєстрація

Дебати

Категорія питань

Розведення комах на корм.

0 голосів
Всім добрий день! Відкриваю цю тему, тому що не знайшов відповідей на свої питання.

У кожній області знайдеться чимало господарств, де розводитья курка, або інша птиця, тварини, риба ... які харчуються комахами. Є комахи, розмноженню яких можуть позаздрити навіть  кролики, наприклад,-  таргани, мухи, борошняні черв'яки, дрозофіли ... Як Ви думаєте, якщо поставити розведення комах на промислові рейки, наприклад, кілька кілограмів в день або знімати "урожай" раз в тиждень в якості додатку до корму курям. Можливо, хтось підкаже, як заморозити комах або висушити, бо взимку такий корм коштував би дорожче. Таргани - дуже охайні комахи, наприклад. Якщо їх не годувати всякою гидотою, то абсолютно нешкідливі. Борошняні черв'яки взагалі суцільний білок. Можливо піти методом сертифікації і продавати їх як корм для птиці. Ну в загалі на кшталт тема цікава, але чомусь ніхто поки цим не займається серйозно. А комах в основному розводять тільки для ігуан, павуків, але це обсяги інші і ціна явно завищена. Чекаю на Ваші відповіді щодо цієї ідеї.
28 Трав, 17 від Роман в категорії корми

2 Відповіді

0 голосів

Можу розповісти щодо розведення личинок комах. Їх вигодовують відходами від розведення тварин. Продаються вони як білковий додаток до кормів.

По-перше, потрібно отримати яйця, щоб їми засіяти гной. (500 яєць на 1 тону гною). Чи будуть мухи високопродктивними, залежить від того, як вони будуть харчуватися. Кімнатних мух утримують у садках,- марля або сітка з капрону натягуються на каркасну основу. Для того, щоб маніпулювати ємностями з кормом та водою, зробить у садку отвір, до якого приєднійте довгий марлевий рукав.  

Дорослі мухи їдять усе. Білки  підтримують обмін речовин, а вуглеводи необхідні для розвитку яєчників. Сухе молоко та буряковий цукор задовольняють ці потреби. Для підвищення рівня протеїну додають розтертих личинок кімнатної мухи. Таким чином продуктивність однієї мухи може становити 550 яєць.

 • Протеїн у вигляді розтертих личинок -20%-30%;
 • Вуглеводи у вигляді бурякової патоки – 2%-4%;         
 • Кухонна сіль у вигляді буферного розчину 66%– 68%;
 • Пиросульфіт калію 0,0003% - 0,0005%.
 • Якщо як білок додавати інкубаційні відходи, плодючість буде 263 яйця, а час відкладання яєць -22 дні. Годують роздільно:

інкубаційні відходи 30%-35%;

кормова патока у водому розчині 45%-50%.

Субстрат для сбору яєць:

 • пшеничні висівки-100 г;
 • сухе молоко-10 г,
 • вода-100 мл.

чи використовувати глиняні граули розміром 2мм-2,8мм, просочені у суміші:

 • сухе молоко-5г;
 • дріжджі-5г;
 • карбонат амонію (насичений розчин)-5мл;
 • вода-320мл.

Субстрат потім промивається через сита. Потім потрібно переробити гній та отримати біомасу личинок та зоокомпост. Добре розвиваються личинки кімнатних мух у посліді кур та у свинячому гниї (вологість 60%-85%). Вирощуються личинки у спецкультіваторах різноманітних конструкцій. Якщо до біомаси гною додати рубець жуйної  тварини (5%-30%), то вихід личинкової біомаси значно збільшиться. У звершені потрібно виділити підрослих личинок. Допоможе негативний фототаксис, що стимулює самостійну міграцію.

29 Трав, 17 від Леонід
0 голосів
Доброго ранку! Побачив нову тему, та не стримався додати до неї, бо теж займаюся розведенням хробака, освоюю розведення опариша, але про промислові масштаби мови поки не йдеться, - тому що все розбирають рибалки! А тут ціни на порядок вище і не потрібні промислові масштаби. Але ж вистачає, щоб купити якісний комбікорм. Птахів у мене трохи близько 80 голів.
А мій знайомий в Німеччині теж займається розведенням комах на корм і вельми успішно. Він  розводить і продає усіляких павуків, тарганів і жуків рідкісних порід. Потім, тим кому продав їх, постійно продає корм, інших якихсь комах. Продає інтернетом, висилає поштою. Розмовляв з його дружиною. Вона з України. Каже бізнес дуже цікавий, навіть і не підозрювала, що стільки людей тримає їх у себе в будинках.
29 Трав, 17 від Денис
...