• Реєстрація

Дебати

Категорія питань

Вітаю всіх! Нещодавно почав цікавитися хробаком і замовив одну коробку «калифорнійців». Що далі? Чекаю на ваші поради, бо вже бачу, що справа не така проста, як я гадав.

0 голосів
29 Трав, 17 від Валера в категорії селекція

1 Відповідь

0 голосів
Я почав пробувати на більших цифрах експерименти з розведення калифорнійця і замовив 150 коробок з імовірною чисельністю 250-300тисяч голів.

Планував у себе на базі в теплому ангарі випробувати метод крокуючих гряд. У моєму розпорядженні було приблизно 120 квадратів площі. Основною проблемою стало - де знайти стільки субстрату, та ще й в кінці грудня, коли вже почалися мінусові температури. Мішок коров'яку коштує не мало, тому вважаю дуже жирно його використовувати як субстрат. Якщо доведеться пізніше переводити на інший субстрат - це буде проблематично.

Подумав я та вирішив набрати листя опадніка, бо воно умовно безкоштовне. Після пари виїздів на уїк-енд з товаришем в приміський лісок і збору декількох десятків 120 літрових мішків опадніка березняка, зрозумів що тут потрібна масова акція зі збору листя і купа народу. Вирішив заспокоїтися на тому що зібрав. З огляду на те, що мішки були поліетиленові для сміття, опаднік в них благополучно перепрів протягом місяця поки їхали черв'яки. Зрозумівши, що субстрату замало для всієї площі насипав пару куп метрів по 5 в довжину і метра 2 в ширину і обклав вмістом з ящиків з хробаками. Благо вони ще приїхали зі своєю їжею у вигляді прілої соломи з грибних блоків. Все б нічого, але намалювався орендар на ангар цілком і за хороші гроші, а там площа 370 кв.м ...

Коротше кажучи, довелося відмовитися від цієї затії з кроко-грядками і шукати інші варіанти ... Ящічний метод не підходив, тому що треба було для нього залучати багато ручної праці, а на початковому етапі не хотілося залазити в зайві витрати, тому я вирішив піти шляхом стелажів .. Купив металевий куточок і зварив з товаришем 3 стелажа. Кожен займає всього 2 кв. метра. У стелажа 3 яруси і на кожному з них можна розташувати 4 корита. На 4 ярусі планую зробити кілька клітин для кроликів і нехай вони паскудять прямо на голову черв'якам з нижнього піддону).

Пластикові Євробочки коштували шалено дорого і їх ще неможливо було знайти в короткі строки, тому мій вибір зупинився на металевих Євробочки з під масла для прокатних станів, куплених за ціною брухту на металургійному заводі. Вони були раптово розпиляні уздовж, виварені ручки для зручності переміщення їх по червятніку і поміщені на стелажі. У днищах зробив отвори через які зайва вода стікає нижче поверхом. Внизу кожного стовпчика поставив ємності для збору вермічая, якого накопичується з однієї протоки більше 100 літрів. Разом зараз у мене задіяно 30 ємнотей, в кожному з яких половина заповнена листям і 5 сімей черв'яків нещадно точать то, що привезли з собою і то що перепало від господаря).

В кінці січня буду ділити за всіма законами жанру кожне корито навпіл. До літа планую розплодитись до 1-1,2 млн особин і використовуючи старі холодильники як короба з кришкою збільшити популяцію під відкритим небом до осені, а там вже можна починати продавати маточного хробака.

Зробивши стелажі задіяв всього 6 кв. метрів приміщення, а не 100! Є куди розширюватися і ставити нові стеллажі. Все компактно і зручно. Поставив єврокуб для води ... благо є свердловина яка не замерзає навіть взимку, бо пробурена поруч з теплотрасою.
29 Трав, 17 від Андрій
Перепрошую, за свою неграмотність, а взагалі, навіщо розводити цих черв'яків?
Якщо коротко в двох словах - їдять вони відходи, а віхід з них грошима) На гумусе можна виростити в рази більше овочів і ягід.

Якщо говорити про них як про біомасу .... уявіть що у вас є 100 кг черв'яків, які зібрані в одному місці .... через місяць три їх уже 200 кг, ще через три - 400 кг ... і т.п. А тепер уявіть що у вас є кури, качки і т.п. які можуть отримувати цю біомасу у вигляді білкового корму. Якби так плодилися свині і корови - можна було б стати сельхозолігархом) Причому черви на грип не хворіють і щеплень їм ставити не треба. Субстрат для них практично нічого не коштує.
...