• Реєстрація

Дебати

Категорія питань

Чим небезпечні комахи для корів? Як захистити корову від комах?

0 голосів
29 Трав, 17 від Віталій в категорії зміст тварин

3 Відповіді

0 голосів
При невеликій кількості тварин допомагають такі заходи: Найважливіше - тварина повинна бути чиста, гнусь (овода, ґедзів, комарів) привертає запах. Відповідно, коней і корів потрібно регулярно купати, і стежити, щоб в їх житлі завжди було чисто, регулярно міняти підстилку. Обприскувати все тіло крім голови розчином оцту в воді в пропорції 1: 1 для дійних - змащувати вим'я слабким камфорним маслом, його різкий специфічний запах відлякує гнус. Настоянка пижма або полину на медичному спирті, використовується як "дезодорант" для КРХ, знову ж таки, різкий запах відлякує комах.
29 Трав, 17 від Сергій
0 голосів
З тих пір, як в минулому році господарстві з'явилася корова, і я в перший раз вигнала її в поле, мене став мучити питання - як захистити її від розкусили комах, в першу чергу, вим'я. Адже навіть в травневі дні, коли людей ще ніхто не кусає, навколо цих тварин в'ється цілий рій всякої різної живності, яка залазить їй під шерсть і до крові розкушує вим'я. Корова від них бігає, відмахується ... але зробити нічого не може!

У спробах хоч якось полегшити життя своєї Животини, я стала шукати шляхи вирішення цього питання, обдзвонювати всіх знайомих власників корів в минулому і сьогоденні. Відповідей отримала всього 3 типу:

а) у корови є хвіст, і вона непогано їм справляється;

б) можна мазати корову дьогтем або креоліном;

в) є спеціальні репеленти для тварин.

Природно, всі ці шляхи потрібно було випробувати на практиці (обмовлюся відразу, що хвіст як окремий спосіб захисту мною не розглядалося). Дьоготь, розведений олією, і водна емульсія креоліну, в принципі, захищают корову на кілька годин. Одним з головних мінусів такого захисту є те, що цими складами неможна мазати вим'я, але ж питання піднімалося в першу чергу через нього, рідного.

Спрей-репелент для тварин "Оксареп" вдалося купити в нашій ветаптеці. У перший раз він допоміг ідеально ... Але! Після першого ж застосування корова стала бігати від нього, як від вогню, плюс побічні ефекти: відразу після обробки корова кілька хвилин ходить з безумними очима, Тичє носом в траву, але не їсть її ... (для повноти картини тільки піну з рота не вистачає, але і без того видовище жахливе). Загалом, бача таку реакцію, після 4-5 застосування я припинила ці знущання над Животиною. Та й спрей з кожним застосуванням допомагав все гірше ...

Питання залишалося відкритим, і у мене була остання надія на своїх сусідів - людей дорослих і досвідчених. В силу віку (їм обом уже за 70) вони намагаються не користуватися всякою хімією, але майже на всі випадки життя у них є свої кошти. Вони користуються абсолютно особливим способом захисту від комах, до якого я, чесно кажучи, спершу поставилася скептично. Але у випадку з Зорькою на нього залишалася остання надія. Суть методу в наступному: потрібно змішати будь-який шампунь з будь-яким рослинним маслом в співвідношенні 1: 2, все перемішати до отримання однорідної маси і цим складом мазати відкриті ділянки тіла перед виходом на вулицю. Після повернення в приміщення складу змити теплою водою.

У своїй практиці я замінила шампунь на піну для ванн: склад у них схожий, а цього добра накопичилося у мене багато (чомусь друзі вважають, що в селі піна для ванн - перша справа (в тазик банний, напевно, лити), - і дарують мені їх пачками). Загалом, не сильно сподіваючись на успіх, я змішала ці інгредієнти і завдала корові на соски + вим'я + живіт + "пахви" (як їх ще назвати, не знаю) + трохи на морду + за вухами. Дивно, але факт - від мошки, комарів, сірих гедзів, жовтих мух і інших тварин цей склад захищає десь на 80-90%. Єдині, хто не піддається на "вмовляння" - це оводи. Але в спеку корова все одно в хліві, а по ранковій і вечірній прохолоді вони не літають. Ще великий плюс цього засобу - вим'я у корови стало біле-біле (дарма, чи що, я його по 2 рази в день шампунем мила))).

Я, чесно кажучи, не впевнена, що тут грає першорядну роль - чи то аромату запах відбивають, то вся ця суміш створює захисну плівку, то чи все разом узяте ... Головне - результат.

До речі, для кіз, я думаю, цей спосіб теж можна використовувати.

Так що такі ось міркування. Буду рада, якщо результати моїх праць принесуть кому-небудь користь. )))
29 Трав, 17 від Люба
0 голосів
Зверніть увагу на новітній препарат Кіліон більш детальніше живиться по ссилке https://goo.gl/tYv21q
01 Черв, 17 від АНДРІЙ
Колись і ми тримали корів важка це робота. Зовсім не давно прочитали в інтернеті, що від мух використовують ефірне масло лаванди . Може спробуєте? Сподіваюся допоможе.
Обприскувати все тіло крім голови розчином оцту в воді в пропорції 1: 1 для дійних - змащувати вим'я слабким камфорним маслом, його різкий специфічний запах відлякує гнус
...