• Реєстрація

Дебати

Категорія питань

Як зробити дрон для обприскування посівів власними руками?

0 голосів
Більшість українських фермерів, бачачи цінник на нового дрона не впевнені в вигідності даної покупки. Кажуть, що, якщо сконструювати безпілотник самостійно, то можна витратити в 10 разів менше грошей.

Як зробити дрон для обприскування посівів власними руками? Адже у порівнянні з наземної сільгосптехнікою, використання БПЛА для обприскування посівів ефективніше більш ніж в 12 разів. Але ціна таких дронів досить висока, наприклад, один з найпопулярніших безпілотників в цій категорії DJI Agras MG-1 буде коштувати 11,5-14 тисяч доларів в залежності від дистриб'ютора. Для більшості фермерів це досить значна інвестиція для оптимізації обприскування, тому вони і використовують ручні обприскувачі або трактора. Тому можна піти іншим шляхом, і побудувати для себе власного дрона. Повноцінна заміна DJI Agras MG-1 обійдеться фермерам тільки в 1-1,5 тисячі доларів.
15 Черв, 17 від Dron в категорії інша сільгосптехніка

1 Відповідь

0 голосів

Для початку потрібно побудувати сам коптер, який можна використовувати і для аерофотозйомки. Для цього потрібна рама, двигуни, регулятори, контролер і акумулятори. Виробника і самі комплектуючі вибирайте в залежності від власних уподобань та цінника, але порадьтеся з продавцем про сумісність різних деталей.

Після того, як деталі для коптера куплені і об'єднані потрібно навчити дрона обприскувати посіви. Для цього знадобляться форсунки з циліндричним обприскуванням, які будуть безпечні для рослин. У свою чергу, можна використовувати і автомобільні форсунки, головне щоб вони були здатні сформувати туман з крапель пестицидів. Форсунки потрібно помістити під лопатями дрона і для їх рознесення потрібен шматок труби. Також плюсом буде здатність форсунок міняти кут нахилу - це дозволить контролювати "точку перекриття" на різній висоті і не обприскувати рослини два рази. Для контролю кута нахилу потрібно встановити сервомотори у форсунок.

Кут обприскування дрона

Крім форсунок, потрібен трубопровід, який являє собою звичайний шланг омивача вікон для автомобіля за $ 3-5, ємність обприскувача, в якості якого можна використовувати бак омивача з насосами з машини. Наприклад, такий бак з насосами від ВАЗ 2109 буде коштувати ще $ 3-5. Також потрібен перемикач, наприклад, Turnigy switch - це звичайний вимикач, який приєднується до RC-приймача. Тобто за рахунок нього можна дистанційно включати і вимикати насоси, які розташовані на ємності. Для харчування перемикача потрібно купити невеликий акумулятор. В кінцевому підсумку, у вас повинен вийти приблизно такий дрон.

Саморобний дрон

Такий саморобний дрон дозволить швидко обробляти посіви, особливо якщо ви хочете обприскувати зернові культури. До того ж, якщо ви самостійно сконструіруете власного дрона, то вам буде досить легко його і модернізувати. Наприклад, якщо вам недостатньо стандартної ємності обприскувача на 5-7 літрів, то його можна замінити на більший бак, але так як дрон буде переносити більшу вагу, то йому будуть потрібні і більш потужні двигуни. В цілому, навіть якщо ви захочете побудувати дрон з баком на 10 літрів, то він вам все одно обійдеться десь в 1,5-2 тисячі доларів.

Бонус: якщо ви фанат точного землеробства і ви хочете, щоб дрон переміщався по заданих GPS-точкам і сам прораховував оптимальний маршрут для обприскування, або щоб він був повністю автоматизованим і літав без допомоги пілота, то можете встановити на нього док-станцію.

15 Черв, 17 від ooo Fly-industry
...