• Реєстрація

Дебати

Категорія питань

Які повинні бути умови для того, щоб фізичні особи мали статус платників єдиного податку (ПЄП)?

0 голосів
26 Серп, 16 від анонім в категорії Правові питання

1 Відповідь

0 голосів

Можна відповісти стисло та більш детально. Проте зміст не змінюється. Згідно підпункту1  291.4 пункту статті -291 Про Податковий Кодекс України(ПКУ) ( з 2.12.2010) Номер 2755 – VI зі змінами або доповненнями  до ПЄП, що належать I-групи, можна віднести фізичних осіб, в першу чергу це – працівники великих підприємств, що працюють з найманими особами, люди, що займаються дрібної торгівлею на ринку чи займаються господарською діяльністю та надають населенню побутові послуги. Проте виручка при цьому не повинна перевищувати триста тисяч грн .II- групу ПЄП складають (керуючись підп.2 291.4 пункту статті 291) фізичних особи – підприємці, що займаються господарською діяльністю та надають послуги, побутові послуги сюди теж відносять. Також в цю категорію входять: робота в сфері ресторанного бізнесу, створення та продаж різної продукції. Проте маються деякі обмеження:

  • Не можна використовувати згідно з календарним роком працю осіб (число яких більше за 10 осіб), що наймані та перебувають з вами в  спільних трудових відносинах.
  • Річний доход повинен не виходити за рамки 1500000 грн.

Згідно з підп2 пункту 291.4 статті 291 Податковий Кодекс України не відноситься до наступних фіз.осіб. До них належать такі підприємці що:

  • Займаються посередництвом слідуючих послуг: оренди, купівлі або продажу, та оцінювання нерухомості ( згідно групи 70.31 КВЕДДК 009.2005)

Підприємці, які постачають чи продають ювелірні або побутові вироби з дорогоцінного каміння чи металу відносяться до III-групи ПЄП.

До цієї групи також можна віднести фізичних осіб, що не працюють з найманими особами, або кількість осіб які знаходяться із ними в трудових відносинах немає межі та їхній доход не перевищує 5000000 гривень за рік (підп.3 пункт 291.4 стаття 291 Податкового Кодексу України)

Проте згідно пункту 291.5 статті 291 Податкового Кодексу України ПЄП не можуть бути наступні особи першої-третьої групи:

- особи, що займаються обміном іноземних валют

- особи, які займаються бізнесом у сфері тоталізаторів, різних лотерей

- особи що займаються виробництвом чи експортом/імпортом та продажем акцизних товарів. Проте винятком є: роздрібний продаж в ємностях до 20ти літрів паливно-мастильних матеріалів , а також праця фіз.осіб в продажу пива чи столового вина .

-  особи, що займаються видобутком чи реалізацією корисних копалин. Виняток – реалізація їх за місцевим значенням.

- особи, праця яких тісно пов’язана з видобутком чи виробництвом або навіть реалізацією дорогоцінного каміння та дорогоцінного металу . Виняток становить виробництво/ постачання/ продаж виробів ювелірного характеру.

- особи що займаються фінансовим посередництвом. Виняток – страхування , якщо воно проводиться згідно  відповідних страхових агентів, які зазначені у Законі України. Закон «Про страхування» чи аджастерами або сюрвейєрами відповідно до IIIрозділу Податкового Кодексу України.

-  особи що оказують  послуги поштові та послуги  та займаються послугами зв’зка. Виняток – кур’єри, та особи що оказуються зв’язкові послуги, які не потребують ліцензування.

- особи, що пов’язані з управлінням підприємства

- діяльність осіб в аудиті

- особи, що займаються гастрольними заходами

- праця людей пов’язана з продажем мистецьких предметів та антикваріату, особи що проводять різні аукціони.

- особи що є брокерами , працюють в ломбардах, кредитних спілках, банках, страхових компаніях, установах пов’язаних з забезпеченням пенсійного фонду

- особи що оказують послуги в оренді земельних ділянок, площа яких більша за 0,2 га, житлових приміщень чи їх  окремих частин (кімнат) площа яких більша за 100м2. Також до цієї категорії відносять нежитлові  споруди чи будівлі та відповідні їх частини, площа яких більша чим 300 м2.

- фізичні особи, що здійснюють свою діяльність згідно законодавства іншої держави

- особи, що являються суб’єктами господарювання та в момент подачі заяви про реєстрацію   ПЄП мають податкову заборгованість . Виняток – податкова заборгованість внаслідок непередбачуваних подій

26 Серп, 16 від Олександр Любченко
...