• Реєстрація

Дебати

Категорія питань

Потрібна порада.

0 голосів

Потрібна порада на днях бабуся наша померла і тепер мама- єдина спадкоємиця , проте вона намірена відмовитися від спадку , щоб ми з братом порівну поділили спадок. Розмір земельного участка 8 гектар , хочемо  поділити порівну, виходить по 4 гектари кожному. Підкажіть будьласка що треба робити для цього та в якій послідовності?

30 Серп, 16 від Rita071 в категорії Правові питання

2 Відповіді

+1 голос
В статті 1274 якраз описано що треба робити якщо відмовлятися від спадщини в користь інших осіб.

1. Якщо є заповіт, то спадкоємець в праві відмовитися від спадку в користь інших осіб.

2. За законом спадкоємець в праві відмовитися від спадку в користь кого лібо з інших спадкоємців.

3. Також спадкоємець може відмовитись від частки спадку на користь іншого спадкоємця що відмовився на користь нього

4. У разі зазначення в заповіті спадкоємця, особа на яку составлено заповіт має право відмовитися задля користі особи що є наступним спадкоємцем

5. Відмовлення від спадку може бути зазначено в суді недійсною , якщо є підстави встановлені слідуючими статтями 225 229 – 231 та 233 даного Кодекса
30 Серп, 16 від юр
0 голосів
У разі якщо не складали заповіт, то мати ваша за законом є спадкоємицею. Тому якщо інших  спадкоємців що входять у першу чергу нема , то ваша мати взмозі претендувати на весь земельний участок. Щоб оформити відмову потрібно сходити к нотаріусу, що знаходиться за місцем спадку. Треба оформити заяву та зазначити, що я мати і відмовляюся від спадку в користь моїх дітей, що є внуками спадкодавцю.

Як тільки пройде срок на подавання заяв на прийняття спадку, нотаріус повинен видати вам з братом відповідні свідоцтва на право на спадок , де буде написано, що ви являєтесь власником половини земельного участка. Таке ж свідоцтво отримає й Ваш брат. Тепер ви можете спільно розпоряжатися земельним паєм чи поділити земельну ділянку.
30 Серп, 16 від IrinaP
...