• Реєстрація

Дебати

Категорія питань

Які сидерати вважаються кращими та яку кількість насіння треба мати для засіву?

0 голосів

Друзі, як на вашу думку, які сидерати вважаються кращими та яку кількість насіння треба мати для засіву, якщо площа ділянки 4 сотки. Раніше на цьому місці росла картопелька, тому грунт досить легкий, хоча й не удобрював його вже багато років.                  

14 Вер, 16 від анонім в категорії Рослинництво

1 Відповідь

0 голосів

В якості седератів використовують однорічні рослини з коротким вегетаційним періодом (30-60 днів) нарощуиванния великої вегетативноїй маси – 500-700 кг на 1 сотку.  Найбільш поширені сидерати:біла гірчиця, люпин;бобові, віка,жито.

Найкорисніше буде використання на сидерат білу гірчицю і ось чому: гірчиця відрізняється високою посухостійкістю, добре пристосовується до будь-яких температур. Інтерес до гірчиці обумовлений високим вмістом в її насінні і, передусім, зеленій масі органічних сполук (22%), а також азоту (0,71%), калію (0,43%) і фосфору (0,92%). Після розкладання в ґрунті гірчица-сидерат перетворюється на легкозасвоюване добриво, насичуючи ґрунт органікою і утворюючи гумус. До того ж гірчиця пригнічує зростання бур'янів. А завдяки наявності ефірних олій ця рослина оздоровлює ґрунт і перешкоджає накопиченню в ній шкідників і інфекцій. Гірчиця служить їжею для ґрунтових черв'яків, поглинає з ґрунту важкорозчинні елементи, які недоступні рослинам, переводить їх в легкодоступні поживні форми. Цей сидерат добре розпушує, дренує і структурує грунт, підвищуючи вологоємкість і аерацію.

Для висіву треба 20-25 кг/га. Тобто на вашу площу достатньо буде 1 кг насіння білої гірчиці

30 Вер, 16 від Першина (0 балів)
...