• Реєстрація

Дебати

Категорія питань

Земельне питання: чи потрібен Україні вільний ринок землі?

+1 голос

Вільний ринок землі - одне з найболючіших і суперечливих питань для українського суспільства.

Оцінки представників різних політичних сил і експертного співтовариства кардинальним чином відрізняються. Одні переконані, що вільна купівля та продаж землі призведе до негайного викупу ділянок українськими і зарубіжними латифундистами і поховає вітчизняну аграрну галузь.

Інші вважають, що відкриття земельного ринку - єдиний шлях залучити інвестиції в сільське господарство і забезпечити його стабільний розвиток, врятувати гинуть села. Кожну точку зору відстоюють відомі і шановні експерти, які оперують аргументами і діляться емоційними оцінками.

Оцініть обґрунтованість позицій сторін: чи потрібна Україні повна лібералізація ринку землі?

Ждем ваших комментариев и ответов 

26 Жовт, 16 від Виктория в категорії Дебати

5 Відповіді

0 голосів
Не можна продавати саму родючу землю
26 Жовт, 16 від Олексій (0 балів)
0 голосів
Пора перестати оперувати якимось фобіями, що склалися за останні десятиліття, підтримуваними деякими політиками і громадськими діячами. Україна вже зробила перший крок - 29 млн га колишніх колгоспних земель передані приватним власникам, кожен сьомий українець став власником земельного паю. Другий крок - відкритий ринок землі - так і не було зроблено. По суті, держава вирішила зробити селян щасливими, просто заборонивши їм розпоряджатися своїм же майном!
26 Жовт, 16 від Сергій (0 балів)
0 голосів
Найбільше дивує, що в більшості дискусій про вільний ринок землі самі власники паїв участі не приймають. Беруть участь експерти, вчені, представники аграрних об'єднань і холдингів - але не звичайні селяни, які отримали свої наділи.
26 Жовт, 16 від Іван (0 балів)
0 голосів
З економічної точки зору питання про те, чи потрібно Україні відкривати ринок землі, навіть не варто: у нас просто немає альтернативи. Тому краще обговорювати не питання, чи є доцільним вільний продаж землі, а як саме цю ідею втілити на практиці.
26 Жовт, 16 від Андрій (0 балів)
0 голосів
Що стосується запропонованої дорожньої карти земельної реформи, то, по-перше, потрібно наповнити земельний кадастр накопиченими даними. Зараз кадастр знаходиться в критичному стані. По-друге, перш ніж відкривати ринок землі, потрібно врегулювати питання із землями колективної власності. Зараз більш 1,5 млн гектарів знаходяться в колективній власності і не мають фактичного розпорядника. Наприклад, це лісозахисні смуги, польові дороги і так далі. Ніхто не дає чіткої відповіді, що з ними робити, зате пропонують негайно відкривати ринок землі.
26 Жовт, 16 від Сергій (0 балів)
...