• Реєстрація

Дебати

Категорія питань

Підкажіть, що посіяти на 10 гектарах землі?

+5 голосів

Чи буде вигідно посіяти кукурудзу на 10 гектарах, якщо доведеться всю необхідну техніку орендувати? Чи може краще посіяти квасолю та чи підійде для її збирання комбайн під горох?

Сумська область.

16 Лист, 16 від Сергій в категорії Рослинництво

5 Відповіді

0 голосів
Посійте соняшник
17 Лист, 16 від Демид (0 балів)
0 голосів
Соняшник заборонено сіяти декілька років підряд на одному полі, можете штраф отримати величезний.
17 Лист, 16 від Захар (0 балів)
Жодних рослин не можна сіяти роками поспіль, бо хвороби з'являються, шкідники, доведено - закон природи. Приклад, садіть на одному місці картоплю з року в рік - результату не буде, вона виродиться. Хіба що ви хочете "отпаразитувати" на орендованій землі, засмітити її хімікатами, а потім на іншу землю перебратися, а після вас хоч трава не рости.
0 голосів
Я так зрозумів, ви перший раз сіятися будете, то з соняшнику можна розпочати, а згодом і інші зернові культури в сівозміну запустити. Тут умова головна - техніка орендована, бо більшість фермерів зернові сіють.
17 Лист, 16 від Демид (0 балів)
0 голосів
Якщо квасолю будете сіяти, то беріть кущову. Бо ті сорти квасолі, котрі плетуться, не підходять для збору комбайном. Дуже ризикована справа - сіяти квасолю, якщо без поливу вона, та щей рік сухий, то залишитися в збитках у результаті.

Минулий рік я придбав декілька кілограмів квасолі різного сорту, щоб заощадити кошти на насіння, виростивши на городі з неї насіння на посів. Так що посіяв, те й зібрав. Результат вийшов нульовий. А скільки часу і сил потратив.
17 Лист, 16 від Демид (0 балів)
+1 голос
Сумська область для соняшника не підходить, там клімат не дуже.
17 Лист, 16 від Захар (0 балів)
Я не звернув увагу на область. Ну тоді хіба що озимий ріпак підійде. Його і в Чернігівській області збирають. Для перегляду географії зернових культур по регіонам України можна використовувати сервіс "поле-онлайн". Вбийте в гугл, там він в перших рядках буде. Багато цікавої інформації там є про успіхи фермерів в нашій країні.
...