• Реєстрація

Дебати

Категорія питань

Чи необхідно приватизувати Укрспирт?

+1 голос
Державне підприємство "Укрспирт" залишається об'єктом "зловживань", доки в країні присутня монополія на виробництво та продаж спирту. Загальна потужність підприємства - 31 млн декалітрів спирту, велика кількість якого продається за готівку і ніде не враховується. Тарас Кутовий, голова Мінагропроду, має намір знешкодити корупцію в галузі та передати підприємство до Фонду державного майна України для наступної приватизації. За інформацією від AgroPolit.com, в Уряді розглянуть проект закону щодо приватизації спиртового підприємства. Потім документ передадуть до Верховної Ради.

За попередніми оцінками державний бюджет країни може отримати до $ 400 млн від приватизації спиртового монополіста. А тим часом деякі скептики кажуть, що наразі це питання не актуальне. Для початку необхідно вийти з кризи і зробити з "Укрспирту" - рентабельне підприємство, щоб продати його за ринковою ціною. Чи варто робити приватизацію підприємства.
30 Лист, 16 від Модератор в категорії Дебати

4 Відповіді

0 голосів
За приблизними підрахунками в "тіні" знаходиться до 40% ринку спиртової продукції. Лише за минулий рік тіньовий оборот спирту склав 6 млрд гривень. Це трохи менше суми, що отримала держава до бюджету від законного продажу спирту. В цій системі наявна постійна корупція. Я вважаю, що зрушення цього питання можливо лише через зміну власності. Приватизація надасть можливість збільшити експорт та надходження коштів до бюджету.

Люди говорять: "Нічого не зміниться від приватизації, якщо керівник залиться той самий". Це не зовсім так. Ви тільки уявіть, наприклад, що брендову горілчану компанію викривають у тому, що фірма продає щось "чорне". Брендові фірми не стануть ризикувати іміджем. Наскільки я знаю, великі гравці ринку зловживають мінімально. Бо бояться можливих санкцій від держави. Бо якщо вилетять з полиць магазинів, назад повернутися важко.
01 Груд, 16 від Віктор (0 балів)
0 голосів
Звісно, всі розуміють, що якщо продавати підприємство зараз, то тільки за дешево. Цього неможна робити зараз. Треба провести реформу в галузі, забезпечити рентабельність спиртових підприємств, а тоді вже продавати за великі кошти. Після настання миру в нашій країні та реорганізації спиртових підприємств, вартість спиртової галузі збільшиться до $10 млрд. Ті люди, котрі наполягають на приватизації "Укрспирту", прекрасно розуміють це, бо вони ж і хочуть його придбати за безцінь".
01 Груд, 16 від Володимр (0 балів)
0 голосів
Маю дуже істотні аргументи. Керівництво країни говорить, що йде війна, пенсії нічим виплачувати, треба почати приватизацію майна міністерства. Мова йде про 500 тисяч гектарів ДПЗКУ, «Укрспирт», декілька сотень інших підприємств, котрі не є навіть профільними в аграрній галузі. Ці підприємства потрібно було давно приватизувати. За рахунок приватизації можна було б отримати до 10 млрд гривень. Ця величезна сума вирішила б багато проблем в державі. Лише серед компаній України приблизно 20 мають намір брати участь у приватизації. Думаю буде конкуренція, бо ще є бажаючи з Турції, Болгарії, Німеччини, Румунії.
01 Груд, 16 від Роман (0 балів)
0 голосів
Нашій країні необхідна не повальна приватизація, а лише приватизація тих компаній, котрі влада не може зробити прибутковими, котрі є баластом або корупційною дірою для державного бюджету. В конкретних випадках мова йде про ліквідацію, ніж про приватизацію.
01 Груд, 16 від Віктор (0 балів)
...