• Реєстрація

Дебати

Категорія питань

Что ждет АПК в 2017 году?

+1 голос

9 декабря будет проходить конференция, которую проводит Украинская аграрная конфедерация (УАК) и фирма Swiss Corporate Solutions. Форум будет проводиться с целью подготовки аграриев к скорым изменениям в сфере аграрного бизнеса.

Тема будущей конференции "Что ждет АПК в 2017 году: вызовы и возможности".

  1. Что же за изменения произойдут в госполитике?
  2. Появятся ли дотации на замену спецрежима НДС?
  3. Будет ли продолжаться земельная реформа?
  4. Что мешает внедрению рынка земли и необходимо ли его открывать?

На эти вопросы дадут ответы специалисты и представители госвласти.

Отдельная часть конференции будет рассказывать о финансовых рисках фермеров.

После отмены специального режима большинство фермеров станут экономить.Что необходимо сделать фермерам для сбережения денежных средств?

А как считаете Вы, что ждет АПК в 2017 году?

05 Груд, 16 від Модератор в категорії Дебати

2 Відповіді

0 голосів
Для українських аграріїв 2017 рік однозначно буде складнішим, ніж теперішній. Причина — з’являться нові правила гри, до яких потрібно пристосовуватися. Але якими будуть ці правила — питання не вирішене. Наразі зрозуміло одне — найбільше постраждають представники тваринницької галузі. А от ті, хто займаються вирощуванням продукції рослинництва, — у відносній безпеці.
19 Груд, 16 від Михаил (0 балів)
0 голосів
Життя зміниться для усіх аграріїв. Однак вирощування певних рослинницьких культур є достатньо рентабельним (за винятком овочівництва, садівництва та виноградарства), а тому в найгіршому становищі опиниться галузь тваринництва.

Хороша новина. У Верховній Раді чекає на розгляд законопроект № 5225, який передбачає збереження спецрежиму ПДВ для тваринництва, овочівництва, садівництва, виноградарства та виробників цукрових буряків.

То що ж нам обіцяють?

У проекті Бюджету-2017 передбачено 5,38 млрд грн, частина з цих коштів піде напряму з бюджету. Решта — зі спецфонду. Утім, яка буде сума на фініші — наразі не відомо. Є інформація, що галузеві асоціації, аграрний міністр Тарас Кутовий та депутати домоглися у розмові з Мінфіном, що частина (4 млрд грн) коштів надійде на дотацію тваринникам, овочівникам, садоводам, виноградарям, причому уся сума буде розподілена рівномірно на 12 місяців 2017 року. Інша частина бюджетних грошей — на окремі державні програми (близько 1 млрд грн): здешевлення кредитів, підтримка обслуговуючих кооперативів та галузі тваринництва, машинобудування. Паралельно депутати Ради активно шукають додаткові джерела наповнення бюджету для підтримки АПК. Називають різні варіанти — на 1 га, на одиницю продукції тощо. Ключовим є те, що ця підтримка буде спрямована на дрібних виробників. Дуже важливо, що вперше за 25 років міністр аграрної політики і продовольства заявив про переважну фінансову підтримку для фермерів і дрібних виробників. Хотілося, щоб цю правильну тезу підтримали депутати. Про дрібний бізнес дбають і міжнародні донори — очікується освоєння 400-мільйонного кредиту від ЄІБ, але наразі ще немає умов його розподілу. Потрібно прискорити цей процес.

Хороша новина. Нещодавно Прем’єр-міністр Володимир Гройсман анонсував, що підтримка аграріїв буде додатково збільшена на 5 млрд грн. Але поки що цієї суми в проекті Бюджету-2017 ми не бачимо.У такій ситуації стає зрозумілим, що малі та середні підприємці отримають підтримку, і варто сподіватися, що вона частково перекриє відсутність спецрежиму ПДВ.А що ж буде з великими агропідприємствами? Відповідь проста. Зазвичай агрохолдинги займаються вирощуванням високорентабельних культур, орієнтованих на експорт, а тому скасування спецрежиму їм перекриватиме норма Податкового кодексу про відшкодування ПДВ при експорті. Але і тут є ризики: наявність двох реєстрів на відшкодування, затримка із поверненням коштів, постійні перевірки на відповідність усіх документів і прояви корупційних схем. По суті кожен експортер перебуває в очікуванні, причому невідомо чого: або відмови у відшкодуванні, або вимагань додаткових документів, або просто наявності у Держказначействі коштів.
Хороша новина. Уряд анонсував запровадження з 1 січня 2017 року Єдиного реєстру на відшкодування ПДВ.

Готуємося «до землі»

У всіх аграріїв у 2017 році буде ще один «головний біль» — земельна реформа. І хоча мораторій на продаж сільгоспземель Верховна Рада продовжила до 1 січня 2018 року, але питання запровадження ринку повисло над усіма українцями. Адже до кінця 2017 року має бути напрацьований та прийнятий законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який чітко пропише «правила гри» на ринку землі. І щоб потім не кусати лікті, що щось пішло не так і українці задарма продали земельні ділянки, УСІМ, як представникам уряду, так і громадськості та бізнесу, треба долучитися до написання цього вкрай важливого документа. Наразі ж у 2017 році у земельному питанні матимемо чималу «групу ризику».

У ній опинилися компанії, у яких закінчуються договори оренди із власниками земель. Десятки тисяч українців уже «сидять на валізах», готові продати свої паї за першої ж можливості, а тому вони можуть просто відмовитись продовжувати договори оренди.

З іншого боку, українські агрохолдинги не мають стільки грошей, щоб викупити свої землі одразу, а через складну ситуацію у банківській сфері кредитів на купівлю землі їм теж ніхто не дасть. Також інтригу в земельному питанні тримає законопроект № 4010а, який регулює укладання договорів емфітевзису для сільськогосподарських земель. І хоча думки експертів щодо цього документа розділилися, Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин 22 вересня 2016 року після складних і бурхливих дискусій таки рекомендував Верховній Раді України прийняти його за основу. Саме від нього залежить, якими будуть правила гри на земельному ринку у 2017 році, а тому залишається очікувати, які законодавчі акти до кінця року приймуть народні обранці.
19 Груд, 16 від Миколай (0 балів)
...