• Реєстрація

Дебати

Категорія питань

Пам'ятка бізнесменам: де шукати підтримку малому, середньому бізнесу?

+1 голос

В Україні бізнесмени вже звикли покладатися лише на власні сили, тоді коли в умовах складної ситуації згодилася б будь-яка допомога. А тим часом існують програми підтримки бізнесу, міжнародні проекти та кредитування від банків.

Чи держава допомогає малому бізнесу?

Відносини між державою та бізнесом в нашій країні регулюються законом №4618 від 22.03.2012 року "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні". Коли на малий бізнес припадає 15% від ВВП, тоді як в Польщі - це 98,5%. Зразу зрозуміло, що закон не може захистити та підтримати бізнес. 

Програми підтримки, котрі фінансуються міжнародними фондами та організаціями.

У нас в країні відсутні державні програми, котрі сприяють розвитку бізнесу, всі інвестиції надходять від міжнародних організацій. Але умови фінансування вигідні, бо є можливість отримати кошти під невеликий відсоток. Але міжнародні фонди надають перевагу аграрному сектору, області інформаційних технологій та проектів з альтернативною енергетикою.

Не дивлячись на брак державної підтримки, бізнесменам є з чого вибрати. Велика кількість проектів та міжнародних програм готові підтримати бізнесменів під час кризи, готові допомогти з пошуком ринку збуту та напрямку діяльності, посприяти з відкриттям власної справи.

Прикладом такої програми може слугувати Європейська програма підтримки бізнесу COSME.

COSME - це сукупність програм та проектів, діючих з 2014  року, бюджет яких дорівнює 2,3 млрд євро. Програма для нашої країни нараховує 25 підпрограм, котрі розділяються за трьома напрямками: збільшення конкурентоспроможності, пошук нових зовнішніх ринків та формування культури ведення справ. Брати участь у цих програмах можуть підприємці середнього, малого бізнесу, навчальні заклади, державні органи, громадські установи. Необхідно лише відкрити веб-сторінку програми, обрати потрібний конкурс, уточнити термін надання заявки, впевнитись в тому, що ваш бізнес відповідає  критеріям, а тоді лише написати заявку на англійській мові. 

Де шукати підтримку малому і середньому бізнесу, порадите Ви? 

05 Груд, 16 від Модератор в категорії Дебати

5 Відповіді

0 голосів

Проект Unlimit Ukraine підтримує інноваційних підприємців.

Якщо у вас свій стартап, ви можете показати себе в проекті Unlimit Ukraine, котрий інвестує Європейська Бізнес Асоціація. До його учасників входять новаторські фірми, такі як Drone.ua. Ця фірма виконує технічну підтримку АПК. Якщо ваша справа відноситься до малого та середнього бізнесу, ви розпочали її не більше семи років назад і ви виготовляєте сучасну і якісну продукцію, то у вас є всі шанси потрапити до каталогу кращих українських виробників. А в цьому проекті бізнесмени мають змогу отримати консультації та інфопідтримку, бізнес-контакти.

14 Груд, 16 від Роман (0 балів)
0 голосів

Програми від Європейського банку реконструкції та розвитку.

ЄБРР в нашій країні також підтримує підприємців, котрі виробляють продукти харчування, займаються роздрібною торгівлею, будівництвом чи машинобудуванням. Виняток становить гральний, тютюновий бізнес, виробництво алкоголю. Гранти надаються у таких сферах: маркетинг, IT-консалтинг, вихід на зовнішні ринки, перехід на європейські стандарти звітності. ЄБРР зацікавлений у розвитку бізнесу з регіонів - 65% проектів підтримується за межами Києва. Для отримання гранту фірма повинна налічувати до 250 співробітників, період діяльності повинен бути менше двох років. Заявка розглядається за 15 днів, пакет документів мінімальний.

Одна з унікальних програм підтримки, це «Жінки в бізнесі». Вона полягає в наступному, надаються тренінги та бізнес-консультації жінкам, котрі керують фірмами. Ще одна програма для просування експорту, вона для фірм, котрі планують експортувати свою продукцію.

14 Груд, 16 від Игорь Николаевич (0 балів)
0 голосів

Німецько-український фонд предоставляє кредитування.

Ця програма з мікрокредитування для СПД-фіз.осіб та малих підприємств. Фінанси надаються для виробництва, сільського господарства та торгівлі. Кошти виділяються у розмірі до €250 тис. та терміном на 5 років.

Програма мікрокредитування пропонує пільгові умови для сільського господарства, харчової промисловості, рибництва, розвитку готелів, туризму, ресторанного бізнесу, проектів з енергозбереження. Программа надає від 100 до 300 тис. євро.

14 Груд, 16 від Леонид (0 балів)
0 голосів
USAID кредитує фермерів України через кредитні спілки.

Агенція США з міжнародного розвитку (USAID) створила проект кредитування фермерів у сільській місцевості. Період дії програми з 2016 по 2020 роки. USAID фінансує цей проект, а Всесвітня рада кредитних спілок (WOCCU) реалізує його. За інформацією від Нацкомфінпослуг, в поточному році кількість членів кредитних спілок зменшилась до 674 тис. чоловік. Серед лідерів: союзи Львівщини (110,7 тис.), по розміру активів - союзи Київщини (577 млн. гривень).
14 Груд, 16 від Максим Сергійович (0 балів)
0 голосів

Банки надають кредити для бізнесу під заставу та поручительство.

Щоб отримати кредит у банку, необхідно доказати стабільність бізнесу. Потрібно надати заставу чи заручитися підтримкою успішного підприємця. Банки видають кредити, але не знижують відсотки. Найпоширенішими кредитами серед бізнесменів є кредити на поповнення оборотних коштів, на купівлю техніки чи нерухомості.

Райффайзен Банк Аваль надає сільгосптехніку на особливих умовах.

Банк співпрацює з багатьма дистриб'юторами сільгосптехніки і засобів захисту рослин, що дає змогу надавати особливі умови кредитування. Для фермерів у банка є вексельна програма, котра дешевше кредиту в декілька разів. Наприклад, від компанії Байєр за векселем діє відстрочка платежу до 9 місяців, а сума сплати захищена від змін курсу.

Креді Агріколь Банк видав 50% кредитів в сфері АПК.

За три роки дії програми від банку "Креді Агріколь Банк" видано до 50% кредитів в аграрній сфері. Також банк пропонує кошти на інвестиційні цілі: будівництво елеваторів, купівлю сільгосптехніки, поповнення оборотних коштів, фінансування посівної компанії чи збирання врожаю.

За відсутністю держпідтримки, бізнесменам всеодно є з чого вибирати, міжнародні програми допоможуть знайти перспективні напрямки діяльності та ринки збуту, сприятимуть при відкритті власної справи.

14 Груд, 16 від Роман (0 балів)
...